Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Boskie stopy

szczupła sylwetka
Nazwa podologia czerpie z greki: podos – stopa, logos – nauka. Jest to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem upośledzeń, zniekształceń a także zaburzeń funkcji stopy. W naszym kraju wiedza podologiczna jest nadal niewiele rozpowszechniona.

szczupła sylwetka
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
W poniektórych krajach Europy Zachodniej, nauka ta zaliczana jest już do profesjonalnych profesji medycznych. Podolog samodzielnie rozpoznaje zmiany chorobowe na stopach i wykonuje stosowne zabiegi, bądź kieruje pacjenta do adekwatnego lekarza specjalisty. Podolog Bytom wspiera swoją profesją lekarzy dermatologów, lekarzy ortopedów, doktorów rodzinnych, przede wszystkim ściśle kooperuje z medykami diabetologami.

Gdy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek interesującego, to pełna notka (https://implantis.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/) może pomóc Ci w tym. Na takiej witrynie znajdziesz tylko pożyteczne dane.

Podolog jest przygotowany do profesjonalnej obsługi chorych z grup ryzyka, takich jak cukrzycy, chorzy na krwawiączkę, albo reumatycy. Rozmowa a także badanie podologiczne gwarantują wczesne rozpoznanie zagrożeń a także skierowanie pacjenta do właściwego doktora specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych chorobowych zmian, nie jedynie w obrębie stopy. Podolog jest obeznaną osobą, która pomoże osobie chorej w ścisłym realizowaniu zaleceń lekarza tyczących się specjalistycznej pielęgnacji stóp.

Jeżeli idzie o gabinet podologiczny Tarnowskie Góry, (świetny artykuł) badanie tam powinien wykonać każdy, albowiem częstokroć nie uświadamiamy sobie, iż niedogodności jakie odczuwamy są spowodowane uszkodzeniami stóp. Na stopach odnajdują się receptory organów całego ciała dlatego tak istotna będzie dbałość o ich kondycję. Wizyta w gabinecie podologicznym zaczyna się od dokonania wywiadu na temat stanu naszego trybu życia.

W następnej kolejności stopy poddawane są dokładnym oględzinom, w umotywowanych przypadkach (np. cukrzyca) przeprowadzane będą badania specjalistyczne. Po postawieniu diagnozy podolog zamyśla kurację a także dobiera właściwe środki do domowej pielęgnacji.