Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Kurtki myśliwskie

myśliwi na polowaniu
Myślistwo to dbałość o gospodarkę łowiecką, poprawa bytowania zwierząt i ich dokarmianie. Aby umożliwić myśliwym jak najdogodniejsze wykonywanie obowiązków, potrzebna jest odzież która sprawdzi się w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie trzeba chyba nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które odczuwamy po wielogodzinnym chodzeniu w niewygodnych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Podane części stroju myśliwego są niesamowicie ważne. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania?

myśliwi na polowaniu
Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów a nawet ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wytrzymałość i wiatroszczelność to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana zapewnia nam 100 % ochronę przed wodą, zaś spora ilość przydatnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ocieplany, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (szukasz kurtek myśliwskich?) są „nieszeleszczące”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

polowanie
Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach ziemi, przez całą paletę jaśniejszych odcieni i fasonów. Spodobają się nam koszule myśliwskie (np.) jednokolorowe i eleganckie które z całą pewnością nadadzą nam szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli będzie pasował krawat z myśliwskimi motywami. Ciekawym okryciem na koszulę jest kamizelka – wełniana na polowanie lub nieco bardziej elegancka na myśliwskie spotkania.

Dobre obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to to priorytet. Nie chodzi tutaj wyłącznie o wygodę, ale również troskę o własne bezpieczeństwo. W tej chwili sklepy w sieci oferują buty wodoodporne, jednocześnie dobrze oddychające. Pasjonaci myślistwa znajdą w nich także buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.