Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Po co dorosłym migdałki?

papieros
Migdałki u osób pełnoletnich – bóle gardła a także drugie uciążliwości związane z przerostem migdałków, a także ewentualną niezbędność ich usunięcia, kojarzymy przede wszystkim z dziećmi.

Tymczasem tenże problem laryngologiczny dotyczy ludzi w każdym wieku.

papieros
Autor: DER-MED
Skuteczne rozprawienie się z chorymi migdałkami jest niezbędne nie tylko ze względu na wygodę życia, ale także realne poważne pogmatwania w organach odległych, przykładowo w sercu. Wskutek obecności pierścienia chłonnego Waldeyera w miejscu, gdzie krzyżują się drogi pokarmowa i oddechowa, nasz organizm otrzymuje dodatkową ochronę przeciwko drobnoustrojom. Migdałki, to nie jedynie strażnicy, ale również „inteligentne” stworzenia, jakie dzięki temu, iż są ukształtowane z tkanki limfatycznej (która odpowiada między innymi za obronę immunologiczną ciała), mogą identyfikować niebezpieczeństwo (antygeny bakterii jak też wirusów). Później, w odpowiedzi na niebezpieczeństwo tworzą się przeciwciała, które jak zamek do klucza pasują do antygenów, opłaszczają je i takim sposobem nasz organizm radzi sobie z nimi (poradnia otolaryngologiczna dla dzieci). Na dodatek, tworzone są komórki pamięci immunologicznej, jakie gdy następnym razem zaatakuje nas ten sam mikroorganizm szybciej wyeliminują niebezpieczne bakterie. Fakty te mają wyjątkowe znaczenie w pierwszych latach życia, gdy nasz system odpornościowy rozwija się, zaś „szkoła” dla komórek immunologicznych, to znaczy grasica, pracuje pełną parą. W wieku dojrzewania migdałki ulegają sukcesywnej inwolucji, a więc ginięciu. Migdałek gardłowy zwykle zanika absolutnie, zatem rzeczywiście problemy z nim mają tylko dzieci jak też młodzież . To wówczas ich dotyczy chirurg ogólny Poznań. www.pco-poznan.pl/poradnia-angiologia
firma
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
U dojrzałych natomiast kłopoty mogą być połączone przede wszystkim z migdałkami podniebiennymi, tymi które dostrzegamy z tyłu gardła za podniebiennymi łukami.

Na skutek nawracających zapaleń, chore migdałki u osób dorosłych przestają spełniać swoją obronną rolę, ponadto z biegiem czasu same mogą być źródłem skażenia jak też powtarzających się chorób gardła, a wręcz powikłań ze strony dalszych narządów, tj. nerki, stawy czy serce. Poradnia otolaryngologiczna Poznań jest to miejsce do jakiego powinieneś się udać, jeśli nagminnie chorujesz na anginę.