Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Sztyblety dla mężczyzn i suknie o charakterze wizytowym dla pań: czym kierować się w czasie wyboru?

zakupy w sieci
Sztyblety kojarzone są tak naprawdę z butami , których używa się do jazdy konno. Aktualnie jednak te płaskie oraz krótkie buty noszone są na wiele przeróżnych okazji. Sztyblety męskie zostały zaprojektowane jako obuwie , które będzie stosowane do jazdy konnej. Stąd ich wyspecjalizowany krój: cholewki sięgające troszkę ponad kostki, płaska podeszwa i brak sznurowadeł. Naprawdę szybko sztyblety męskie zaczęli nosić nie tylko fascynacji jazdy konnej.

buty męskie
Autor: sacks08
Źródło: http://www.flickr.com

Okazało się oczywiście, że są one niezwykle wygodne, że pasują do bardzo dużej ilości stylizacji. Nie ma się więc co dziwić, że producenci bardzo ekspresowo odpowiedzieli na popularność tych butów. Na sklepowych półkach zaczęto spotykać sztyblety nie tylko z naturalnej skóry, ale też ze skóry sztucznej – Co więcej, naprawdę często zaczęły je użytkować młode damy. Te dla pań bardzo często są zdobione ażurowymi wzorami układającymi się w kształt rozety. Idealne połączenie to sztyblety i garnitur zarówno w wydaniu męskim, jak i dla kobiet. Wspaniale sprawdzają się też w połączeniu z dżinsami. Wyjątkowo odważne kobiety decydują się ubierać je nawet do sukienek. Praktycznie każda sukienka wizytowa lub koktajlowa powinna znaleźć się w szafie każdej przedstawicielki płci pięknej. Wspaniale dobrana sukienka wizytowa będzie ubiorem ponadczasowym, będzie ją można założyć zarówno do pracy, jak również na oficjalny bankiet. Decydując się na dany model sukienki wizytowej kobiety muszą zwrócić uwagę, z jakiej tkaniny została zrobiona. Nie powinna to być materiał zbyt toporny.

sukienka wizytowa
Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com

Należy postawić więc na sukienki, które zostały zrobione z atłasu, jedwabnego weluru lub żorżety. Dobrze sprawdza się również aksamit oraz jedwab. W zależności od tego, z jakiej okazji będziemy ubierały sukienkę wieczorową, należy ustalić jej długość. Nawet jednak na przyjęcie odbywające się wczesnym wieczorem nie powinno się zakładać sukienki mini. Kolejna sprawa to krój sukni. Zbyt wielki dekolt nie jest prawidłowym pomysłem. Współczesne przedstawicielki płci pięknej bardzo rzadko są zdecydowane na kupienie sukienki wieczorowej w czarnym kolorze. Najchętniej decydują się fioletowe, zielone, bądź czerwone. Ozdobą takiego ubioru powinna być czarująca torebka.