Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Jakim sposobem kupić odpowiednie obuwie

buty trekkingowe
Spacer w górach jest jedną z najfajniejszych form relaksu oraz odpoczynku podczas długiego wakacyjnego okresu bądź krótkiego wyjazdu w góry. Ważne jest dodatkowo również to, że zwykle jest to zajęcie nie potrzebujące dużego nakładu środków oraz fachowych przygotowań. Rzecz jasna przydadzą się porządne buty trekkingowe męskie, wyposażone w gruby bieżnik i przewiewną ale solidną cholewkę.

converse
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy w najniższych partiach górskich wystarczy mieć ubrane nawet klasyczne trampki . Żeby przejść spacerkiem po płaskim i dość krótkim szlaku, niekonieczne jest też specjalne przeszkolenie czy sprzęt górski (inne wątki tutaj), ponieważ przez niskie partie gór wytyczone są trasy wyglądające niekiedy jak ścieżki w parku miejskim. Jednak nie należy przesadzić z niefrasobliwością, gdyż może się to mocno zemścić.  Wybierając się na szlak koniecznie należy zabrać dobre buty trekkingowe meskie (sprawdź bogatą ofertę ) lub damskie, w zależności od płci noszącego, wygodne spodnie, oddychającą bluzkę oraz ciepłą bluzę na wypadek pogorszenia pogody. Ponieważ pogoda w górach może zmieniać się bardzo dynamicznie, należy być nastawionym na różne ewentualności, spacerując nawet na prostej leśnej ścieżce. W przypadku nieprzewidzianego pogorszenia pogody trzeba mieć w plecaku pelerynę na deszcz do ubrania. Konieczne jest nie gazowane picie ze sobą i oprócz tradycyjnych kanapek jakaś wysokoenergetyczna przekąska.

Zwykle można skalkulować ile godzin potrwa planowana wycieczka, zatem, jeśli wybiera się samotne wyprawy, to warto zawiadomić bliską osobę gdzie i na ile się idzie. Oczywiście, w takim przypadku po powrocie trzeba niezwłocznie powiadomić, że już się wróciło, żeby nie wzbudzać jakiegoś zamieszania. Układając trasę wycieczki, trzeba koniecznie zostawić sobie więcej czasu na nieprzewidziane sytuacje i tak obliczyć czas potrzebny na trasę, żeby na pewno powrócić z niej zanim się ściemni. Znając te wszystkie punkty, można śmiało ruszać w niższe partie gór, nie zapominając jeszcze o sprawie najważniejszej, jaką jest własny rozsądek.