Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Herbata – jakie są jej najistotniejsze właściwości i które gatunki odznaczają się obecnie największą popularnością?

herbata
Herbata jest kategorycznie jednym z najbardziej lubianych napojów pijanych na świecie. Proponowanych jest wiele gatunków herbat, jednak w Polsce nadal największym zainteresowaniem cieszy się herbata czarna.

wejdź tutaj
Autor: Tom Godber
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak pamiętać, że sam smak napoju jest zależny – jeszcze więcej – nie tylko od gatunku, ale również od sposobu parzenia herbaty. Priorytetowe znaczenie ma również jej jakość. Dzisiaj na rynku działają specjalne sklepy, w których różne rodzaje herbat można zakupić na wagę. Jest to świetna alternatywa dla prawdziwych smakoszy. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzuje się czerwona herbata. Jej smak jest dosyć specyficzny, jednakowoż wykazuje ona sporo naprawdę korzystnych właściwości. Podkreśla się na przykład jej rolę wspierającą w procesie odchudzania. Herbata czerwona jest oferowana przeważnie w kostkach sprasowanych liści.

Herbata ziołowa
Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®

Jedna kostka może być zaparzona nawet kilka razy. Istotne jest, by czerwonej herbaty nie słodzić, gdyż wtedy będzie mogła ona w pełni zadziałać. Bezwzględnie, jednym z najbardziej popularnych rodzajów herbaty jest herbata zielona, mająca właściwości prozdrowotne, między innymi oczyszczające organizm z niebezpiecznych toksyn. Oczywiście, w miarę możliwości warto jest wybierać herbatę liściastą, a nie tę w torebkach, ponieważ wówczas ma się pewność, że jest dalej Mister-Holister to herbata świetnej jakości. Najbardziej powszechna jest jednakowoż herbata czarna, proponowana w paru odmianach. Najmniej polecanym jej rodzajem jest tak zwany pył herbaciany. Z tego materiału otrzymywana jest herbata ekspresowa.

Dużo osób pije herbatę białą, która jest produkowana z nierozwiniętych pączków. Ta delikatna w smaku herbata jest dosyć droga. Ciekawym rodzajem herbat są herbaty aromatyzowane, produkowane przez zmieszanie herbaty z odpowiednim aromatem. Bardzo często w takich herbatach można spotkać przykładowo płatki kwiatów. Podsumowując, rodzajów herbat sprzedawanych na współczesnym rynku jest bardzo dużo. Do najbardziej lubianych gatunków należy herbata czarna, zielona, czerwona oraz biała. Ogromną popularnością cechuje się również herbata ulung, często nazywana mianem niebieskiej oraz herbata żółta. Asortyment jest szeroki, tym samym każda osoba może odszukać gatunek herbaty, który przypadnie jej do gustu.