Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Najistotniejsze składowe zimowej odzieży- obuwie oraz kurtki

Damskie obuwie zimowe
Oczywiste jest, że najważniejsze w czasie nabywania ubrań na zimę jest odpowiedni wybór kurtki i butów. Producenci odzieży starają się, aby proponowane przez nich elementy garderoby nadążały za duchem czasu. Oferta ulega zmianie, ale kurtki są zawsze aktualne, atrakcyjne dla nabywców, chętnie po nie sięgają. Oferta kurtek puchowych jest bardzo atrakcyjna.

sklep górki, buty turystyczne, góry

Wydaje się oczywistym, że tego typu kurtki wręcz niezbędne są dla osób marznących przez niskie ciśnienie krwi lub podróżują komunikacją miejską. Wybiorą je również ci, którzy zimą chętnie jadą w góry. Oferta dobrych kurtek (puchowych) i butów zimowych jest różnorodna i z pewnością zainteresuje każdego, kto chce wyglądać atrakcyjnie, a przy okazji zmniejszyć ryzyko przeziębienia.

Dobór kurtki zimowej

Zamierzając kupić kurtkę puchową należy zwrócić uwagę na markę producenta. Kurtki puchowe mogą różnić się wypełnieniem, co powoduje różnice w cenach oferowanego towaru. Kiedyś wszystkie kurtki puchowe zawierały, jako wypełnienie puch naturalny gęsi lub kaczy. Dziś, w celu obniżenia cen kurtek – odwiedź stronę – stosuje się poliestry nazywane puchem syntetycznym. Poza wypełnieniem różnice dotyczą głównie fasonu, długości, rodzaju zapięcia, sposobu obszycia i oczywiście koloru. Eleganckie serie kurtek są produkowane specjalnie dla osób, dla których ważne jest połączenie funkcjonalności z modnym, atrakcyjnym wyglądem. Niektóre osoby wybierają fasony z dużym kołnierzem i kapturem z obszyciem, które zapewniają ochronę przed chłodem podobnie skutecznie jak czapka i szalik. Właściwie pielęgnowana, dobrze wykonana, posiadająca wysokiej jakości wypełnienie kurtka może służyć kilka sezonów.

Zakup obuwia zimowego

Damskie obuwie zimowe
Autor: thebarrowboy
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo ważny jest zakup właściwego obuwia. Zanim podejmie się decyzję o zakupie butów zimowych warto dokładnie przyjrzeć się danym od producenta. Na dołączonej metce znajdą się te, które dotyczą pielęgnacji. Warto poświęcić chwilę i przeczytać, w jaki sposób dbać o buty i jak je przechowywać, aby służyły długo i nie straciły swoich właściwości. Buty na zimę powinny spełniać szereg wymogów. Nie wystarczy, że mają odpowiedni rozmiar i modny fason. Stosowanie się tylko do trendów mody może być zawodne. Dobrze dobrane buty można poznać po tym, że zapewniają komfort i wygodę. Sportowe czy eleganckie powinny chronić stopę przed zimnem oraz deszczem i śniegiem. Dodatkowe bezpieczeństwo może zapewnić antypoślizgowa podeszwa, wyjątkowo przydatna na pokrytych lodem chodnikach.