Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Jak wybrać dobrą kawę, jaka spełni nasze wymagania? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Kawa
Wielu z nas pije kawę, natomiast w jaki sposób zakupić dobrą odmianę? Czy tańsza kawa jest zawsze złej jakości, który typ zasługuje na uwagę? Jakie istnieją różnice między rożnego rodzaju gatunkami? Te oraz sporo innych pytań nasuwa się, gdy zapragniemy napić się naprawdę wyśmienitej kawy. A jak jest naprawdę?

Kawa brazylijska
Źródło: pixabay
Produkcja kawy wiąże się ze sporymi kosztami. Są one związane na przykład z odpowiednią dbałością o ziemię na jakiej rośnie, jednak też z wykorzystaniem najlepszych technologii produkcyjnych. To też konieczność zatrudnienia właściwej ilości pracowników, aby cała produkcja była bardziej efektywna. Palarnia kawy, w której pracuje sporo ludzi, to prawdziwy biznes, musimy pamiętać o wielu kwestiach, które mają niebagatelny wpływ na dobrą jakość – . Nie znaczy to przy tym, iż tańsza kawa (pyszna kawa smakowa) (smaczna kawa smakowa ziarnista) musi smakować źle.

Nie ma co się jednak oszukiwać i sądzić, że taki produkt okażę się wysokiej jakości, albo będzie smakować wyjątkowo oraz niesamowicie. Przez to, że nadmiernie chce się oszczędzić na produkcji możliwe jest, iż końcowy rezultat będzie po prostu przypadkiem. Obecnie na świecie uprawia się właściwie dwa gatunki kawy. Jedną z nich jest Arabika, kolejną Robusta. Krzaki Arabiki są bardziej wymagające, należy uprawiać je głównie w wysokich partiach gór Ameryki Południowej oraz Afryki, przede wszystkim w gorącym klimacie. Dojrzewają na dobrej jakościowo glebie, z dala od silnego słońca. Przez to powstaje kawa o łagodnym, pozbawionym goryczy smaku. Arabika posiada niewiele kofeiny, maksymalnie 1,7 procent.

Takie kawy są pyszne, przykładem powinna być kawa brazylijska. Drugi ze wspomnianych gatunków, kawę Robustę, można uprawiać w niskich partiach gór. Jest bardziej wytrzymała na trudne warunki klimatu, gorzkawa, ale przy tym ostrzejsza w smaku. Posiada z pewnością większą ilość kofeiny, od 2 do nawet 4 procent. To którą kawę zakupimy zależy od naszych upodobań, lecz z pewnością jedna, jak również druga jest bardzo dobra, oferuje najbardziej doskonałe doznania smakowe. Należy spróbować jednej i drugiej, żeby stwierdzić, jaka będzie nam bardziej pasowała.