Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Ręcznie robiona biżuteria

Biżuteria Diva - bransolety
Mamy cudowne lato, chodzimy w zwiewnych, lekkich sukienkach i sandałkach. Wakacyjny nastrój wszędzie dookoła. Wspaniałym uzupełnieniem letnich stylizacji może być biżuteria artystyczna ręcznie robiona.

Zazwyczaj ma bardziej zabawny charakter, jest ciekawsza i przede wszystkim – każdy przedmiot jest jedyny w swoim rodzaju. To przede wszystkim odróżnia tego typu ozdoby od tych, które możemy zakupić w markowych sieciowych butikach z biżuterią. Wielu kobietom ręcznie wykonywana biżuteria kojarzy się głównie z byle jakim sznurkiem obwiązanym dookoła byle jakiego kamyczka. Błąd! należy tylko porozglądać się w sklepach oferujących tego typu ozdoby, stacjonarnych lub internetowych, by dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest niesamowicie piękna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wyrabiana z bardzo różnych materiałów –srebra, złota, wielu innych metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale i na przykład akrylowych – które są równie piękne, a jednak kosztują mniej – Ceneo. Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria tego typu nie należy do najtańszych. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to wiele godzin bardzo precyzyjnej pracy. Najpierw projekt, rozplanowanie kolorystyki, wielkości, kształtu, w dalszej kolejności wybór materiałów i wreszcie sama praca nad wykonaniem tego cacka.

Kiedy chcemy zakupić na przykład kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na szczegóły. Ważne jest by były doskonale wykończone, możliwie lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – zwykły metal może uczulać, a na pewno nie nabywamy kolczyków dlatego by zalegały w pudełku. Zwracajmy też uwagę na miejsca połączenia fragmentów, dowiedzmy się od sprzedawcy czy w razie jakiegoś uszkodzenia oferuje także naprawę. Warto wiedzieć czy naprawy są w cenie. W razie kiedy odpadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli problemów z szybkim doprowadzeniem naszej biżuterii do porządku.

biżuteria
Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co bardzo ważne – niepowtarzalna – Eko Misz Masz. Artyści robiący tego typu ozdoby najczęściej robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą w niewielkim stopniu się od siebie różnić, co jedynie dodaje im charakterystycznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie ręcznie wykonywanej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie starannie i z dbałością o szczegóły wykonana – na pewno będziemy cieszyć się nią przez bardzo długi czas. biżuteria (na prezent www.boskabijoux.pl/kategoria-produktu/na-prezent/) biżuteria – skórzane modne bransoletki damskie