Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Z jakiego powodu wełna stała się tak niezwykle popularnym materiałem, bardzo często stosowanym w odzieżowym przemyśle.

dzianina wełniana
Wełna wielu osobom kojarzyć się będzie albo z lepszymi garniturami i marynarkami, albo bardzo ciepłymi czapkami, szalikami i płaszczami. A przecież wełna jest wykorzystywana w dużej ilości różnych przypadków, nie tylko jako niezależna tkanina, lecz również jako dodatek do bawełny albo lnu. Jej popularność przede wszystkim wynika z cech, które posiada, a posiada ich faktycznie dużo.

Przede wszystkim wełna parzona doskonale zabezpiecza przed chłodem i świetnie odprowadza wilgoć – najlepsza oferta wełny parzonej). Przez te wszystkie cechy nadaje się do zakładania nie tylko w okresie chłodów, lecz również bardzo dobrze sobie radzi w czasie letnich upałów. Jak się okazuje ubrania wykonane z tego materiału przez wiele osób uznawane są za niezwykle komfortowe nawet jak są wyższe temperatury. Co istotne, wełna grzeje nawet wtedy, gdy będzie wilgotna. Wynika to z tego, że włókna wełniane absorbują sporo wilgoci, dzięki czemu nawet jak są mokre, to nie będzie się tego odczuwać noszących. Taka właściwość jest bardzo przydatna w naszej strefie klimatycznej, gdy jesienią i zimą często padają deszcze.

dzianina wełniana
Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z istotniejszych zalet, jakie ma dodaj serwis do stron zaufanych: dzianina wełniana (na znajdziesz dzianiny, których szukasz), jest wysoka sprężystość – twój dostawca dzianiny wełnianej ). Przez to właśnie ubrania wykonane z takiej tkaniny w zasadzie nie wymagają prasowania lub to prasowanie będzie stosunkowo rzadkie. Tak samo będzie z praniem. W związku z tym że tkaniny wełniane są produkowane z włókien w pełni naturalnych, to ich budowa powoduje, że w pewien sposób ulegają one samooczyszczeniu. Przez to nie chłoną tak dużej ilości kurzu i zapachów, jak inne materiały, a tym samym nie potrzebują tak częstego prania. Wełna (www.lamalama.pl/) może być wytwarzana z wielu rodzajów zwierząt, najwięcej wytwarza się jej z owiec. W mniejszych ilościach wykorzystywane są też inne gatunki zwierząt, na przykład wielbłądy czy nawet króliki. Z tych zwierząt wełny pozyskuje się znacznie mniej, ale za to charakteryzuje się ona bardzo dobrymi właściwościami i parametrami.

Najbardziej znanym rodzajem wełny ekskluzywnej jest kaszmir. Ten rodzaj wełny pochodzi z sierści kóz które zamieszkują górskie rejony Chin i Mongolii, a wytwarza się ją ręcznie w niewielkich ilościach.