Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Parę porad na temat tego, jak powinien się prezentować modny pan, zasady wybierania koszul i marynarek.

koszule męskie
Jednym z najważniejszych wyznaczników modnych panów jest marynarka, albo niezależna, albo w komplecie w garniturze. Marynarki można zakładać na różne okazje, przede wszystkim są konieczne na wszystkie oficjalne okazje takie jak na przykład ważne rodzinne uroczystości. Wiele osób ubiera je także do pracy, sporo stanowisk wymaga założenia właśnie tego typu stroju. Dlatego też męskie marynarki oferowane są w wielu różnych odmianach i kolorach, przez co je dobierać na konkretne okazje.

Szukając marynarki (więcej szczegółów) trzeba mieć na uwadze parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim istotny jest kolor, w przypadku marynarek klasycznych najbardziej odpowiednie są granaty, szarości i niekiedy brązy. Należy się również przyjrzeć materiałowi, najbardziej odpowiednia będzie tutaj prawdziwa wełna, ale popularne są również inne materiały, na przykład mniej mnące się. Marynarka musi być dopasowana do sylwetki, między innymi ze względu na długość całkowitą, rękawy, a także ogólną szerokość. W dobrych odzieżowych sklepach można bez żadnego problemu dostosować w określonym zakresie rozmiary marynarki do oczekiwań kupującego – .

koszule męskie
Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
męskie marynarki
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com

Najbardziej nawet elegancka marynarka (sprawdź tutaj) się nie sprawdzi, jeżeli zostanie do niej założona bawełniana koszulka. Dlatego też koszule męskie to następny konieczny element stroju stylowego mężczyzny – nowe koszule męskie. Jeśli chodzi o nie także panują określone reguły, jakich należy się trzymać przy wyborze. Analogicznie jak w przypadku marynarek, również koszula powinna być dostosowana do figury danej osoby. W praktyce przy koszulach podaje się dwa rozmiary, czyli kołnierzyka i samej koszuli. Dlatego też zakupy należy rozpocząć od zmierzenia samego siebie, w razie czego można to także zrobić w samym sklepie, przed mierzeniem. Ważny przy wyborze będzie także krój, tu wyróżnia się trzy podstawowe typy koszul, uzależnione od figury klienta.

Na koniec należy zwrócić uwagę na tkaninę, bo ma ona bardzo duże znaczenie dla wygody noszenia. Bardzo dobrze przy tym elemencie garderoby będzie się sprawdzać bawełna, natomiast zbyt duża ilość domieszek ze sztucznych tkanin może powodować nadmierne pocenie się.