Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Wybierz z głową buciki dla noworodka

Niemowlak
Jak z głową wybierać ubranka dla niemowląt? Ubieranie najmłodszych stanowi wyzwanie dla wielu małżeństw. Nie chodzi tutaj o gusty, one stają się drugorzędne. Często jest tak, że pary pragnące mieć dziecko, nie dysponują czasem, który wykorzystałyby na pomyślenie o stroju dla dzieciaka. W ubieraniu dopiero, co narodzonych dzieci ważnych jest kilka istotnych porad i przestróg.

Wyprawka niemowlaka
Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Ubrania dla niemowląt (strona z ubraniami dla nimowląt) lepiej ustalić wcześniej, najlepiej już przed porodem. Owszem, kupowanie na „oko”, nie wiedząc jak duże będzie nowonarodzone dziecko, jest po części ryzykowne. W pierwszych dniach po narodzinach jest najwięcej trudności pod względem logistycznym. Skompletowanie garderoby pod niemowlę odpowiednio wcześnie, zaoszczędzi dodatkowych trudów i da bezcenny czas, który wykorzystamy dla malucha.

Niemowlak ubierany jest w specyficzny i delikatny kaftan. Niemowlęce „body” jest podstawą ubierania najmłodszych. Pierwsze tygodnie upływają najczęściej pod znakiem pampersów, szaliczków i śpioszków niż spodenek, sukienek i butów. Buciki dla niemowląt można odłożyć w czasie, kiedy niemowlę podrośnie. Znaczenie ma także pora roku, w której narodziło się dziecko. Cieńsze, bawełniane body rodzice kupią w lecie, tymczasem dziecko „zimy” będzie bardziej owijane szalikiem, sweterkiem i rzecz jasna kombinezonem.
Pierwsze tygodnie i miesiące to zatem czas ubierania niemowlęcia w wygodne śpioszki i mające z boku zamek tzw. body. Kombinowanie z butkami, a nawet spodenkami i podobnymi ubrankami warto przełożyć na kilka miesięcy później.

Wiele małżeństw, pod wpływem zbliżania się terminu porodu, a szczególnie po nim, wariuje jeśli chodzi o zakupy ubrań dla nowonarodzonego dziecka. W dobie komercji i ogromnego wyboru o megalomanię nietrudno. Szafka niemowlaka nie powinna być skromna, ale i przepełniona kubraczkami – drugi wariant utrudnia prędzej czy później poszukiwanie interesującego nas body, śpioszka itp. Jak wiemy przekładanie, aby znaleźć to czego szukamy nie należy do przyjemności. Szaleństwo zakupowe nie pomaga także samemu niemowlakowi. Najpiękniejszy kaftanik, bucik czy czapka okażą się nieużyteczne, jeśli maluszek będzie czuł się niewygodnie. Skóra noworodka należy bowiem do bardzo wrażliwych

.