Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Czy moda na eko naprawdę tak bardzo przyjazna dla naszej przyrody.

ekologia
Ekologiczne produkty są coraz popularniejsze, wręcz można powiedzieć że się wdarły przebojem do naszych domów i mieszkań. W teorii ich kupowanie nie będzie niszczyć przyrody, bo zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi standardami, przy wykorzystaniu naturalnych metod i przy uwzględnieniu ochrony przyrody Niestety o dużej części normalnych produktów nie można tak powiedzieć, bo robi się je w sposób daleko odbiegających od naszych wyobrażeń.

środowisko
Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele spraw może nawet nie dotrzeć do naszej świadomości, w dobrze pojętym interesie wielu firm leży przecież, żeby nie zaczęło się robić o nich głośno.

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na opisywany temat, to także rzuć okiem na grafika na szkle analogiczne materiały, które podnoszą tę problematykę.

Nikt więc się nie dowie, jaki jest koszt społeczny i środowiskowy wytworzenia jednej pary jeansów z bawełny, jak skazi się przy tym środowisko i ile muszą wycierpieć pracujący przy uprawach ludzie. Jeśli ktoś kupi koc z bawełny organicznej , to informacja o tym powinna na nim być i może chwilę pomyśli, czym jest ta ekologiczna bawełna. Jednak jeżeli na spodniach nic nie będzie pisało, to w sumie kto by sobie zawracał głowę, jak gdzieś tam daleko zostały zrobione.

Podobnie będzie z pozostałymi produktami robionymi gdzieś dalej poza granicami Polski. Jeśli się kupuje stylowe wycieraczki kokosowe też się nie będzie wiedziało, czy plantacje, na których rosły palmy powstały w wyniku wycinki tropikalnych lasów, czy też wszystko odbyło się przy poszanowaniu przyrody. Takie same obawy zapewne będą miały osoby które zamierzają kupić barwne ręczniki z bambusowej przędzy. Niestety w ostatnim czasie znaczek eko zaczął trochę tracić na wartości, a tak naprawdę jest coraz bardziej nadużywany.

ekologia
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie to wynikać z faktu, że towary opatrzone nim są znacznie droższe, bo teoretycznie znacznie więcej będzie kosztowała produkcja. Oprócz tego niestety coraz częściej zanim się rozpocznie uprawy ekologiczne, to trzeba zniszczyć przyrodę.

Jeżeli poszukujesz podobnych danych na omawiany temat, to też rzuć okiem na baltic park pokrewne portale, które podnoszą tę problematykę.

Szczególnym problemem jest to w krajach równikowych, w jakich za bardzo się wycina lasy deszczowe które są siedliskiem bardzo dużej ilości roślin i zwierząt. I nawet jeśli na takim obszarze powstanie uprawa która nie stosuje środków chemicznych, to czy będzie można powiedzieć, że będzie ona przyjazna dla przyrody?