Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Jaki typ butów należy kupić?

Buty męskie
Do uprawiania chyba każdej aktywności fizycznej, nawet jeśli byłoby to najzwyklejsze bieganie po parku czy górskie wycieczki, należy się odpowiednio przygotować. Strona fizyczna będzie niezwykle ważna, gdyż dzięki odpowiedniej formie zabezpieczyć się można przed kontuzjami i urazami, lecz równie istotne będzie dobre wyposażenie, szczególnie jeżeli chodzić będzie o buty, które w większości dyscyplin będą odgrywać bardzo istotną rolę.

Buty adidas Supernova Glide 4 M
Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Wiele osób uprawiających amatorsko sport zupełnie nie ma tego świadomości, a przecież nieodpowiednio dopasowane stać się mogą powodem niejednej groźnej kontuzji. Nie bez powodu wszyscy piłkarze zakładają buty z kolcami, dzięki nim na śliskiej trawie bieganie będzie dużo bardziej bezpieczne, niż na przykład w zwykłych trampkach albo butach biegowych. Jeżeli się popatrzy na koszykarzy to każdy ubiera buty ponad kostkę, zapewniają one dużo lepszą skoczność i chronią kostki przed skręceniem. Dlatego też nawet przy rekreacyjnym sporcie buty sportowe męskie mają duże znaczenie i trzeba o tym pamiętać, kiedy się idzie pobiegać czy zagrać w tenisa.

Wiele osób uwielbia chodzenie po górach, i chętnie to robi bez względu na to, jaka jest pora roku. Osoby takie najczęściej są właściwie wyposażone na takie wyprawy, a jednym z najważniejszych elementów wyposażenia trekkingowego są solidne . Buty do górskich wycieczek muszą posiadać parę ważnych cech. Przede wszystkim powinny mieć odpowiednią wysokość, przez co będą dobrze ochraniać kostki przed możliwością skręcenia. Bardzo ważna jest odpowiednia podeszwa. Nie może ona być całkowicie gładka, gdyż but będzie się ślizgał na mokrej ścieżce. Buty trekkingowe damskie] powinny posiadać podeszwę z odpowiednim profilem, ułatwiającym poruszanie się w trudniejszych terenach, warto również przyjrzeć się materiałowi, z którego zrobiono podeszwy. Niezwykle pomocna, szczególnie przy wycieczkach w jesieni czy na wiosnę, gdy łatwiej o deszczową pogodę, może być w obuwiu z membrana z goretexu, dzięki niej nawet w największą ulewę środek buta będzie suchy, co na pewno zwiększy komfort wędrówek.