Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Jak dopasować kostium kąpielowy do sylwetki

Bielizna damska
Panie niezbyt często wybierają się na plażę, bowiem boją się ukazywać swoje kształty. Uważają, że tam będą zauważalne wszelkie ich krągłości a także słabostki, przez co będą czuć się niezbyt komfortowo. A przecież są zaprojektowane nadzwyczajne stroje kąpielowe przeznaczone do różnorodnych typów figur, wystarczy tylko poprzeglądać po czym dopasować najlepszy dla siebie. Oto parę podstawowych reguł, jakimi powinnyśmy się pokierować przy dobieraniu kostiumów kąpielowych.

polecany sklep
Autor: Gaia
Źródło: Akrobatka.pl
Warto nabywać stroje (oferta) kąpielowe w swym ulubionym odcieniu – będziemy czuły się w takim stroju dobrze i swobodnie, a dobry humor na plaży to już połowa sukcesu. Druga połowa to odpowiednie dopasowanie kostiumu do figury. Takie kostiumy kąpielowe dwuczęściowe bądź jednoczęściowe nie tylko potrafią podkreślić zbyt mały biust, ale też zatuszować za duże obfitości.

Można również dobrać takie kostiumy kąpielowe, jakie nie tylko zatuszują nazbyt obfite biodra, ale również powiększą optycznie zbyt wąskie. Teraz nawet niedoskonałości górnych partii nóg z pomyślnością zdołamy zakryć, nie ujawniając tego, czego nie chcemy zademonstrować.

Bikini stringi, Stroje kąpielowe składające się z dwu części winny być dobierane dla dam o szczupłej linii ciała, zaś kobiety o dość dużych gabarytach winny zdecydować się na stroje jednoczęściowe – więcej tutaj. Nie jest to reguła odgórna, jednak z pewnością warto na serio zastanowić się nad „odwagą” jaką wykazuje się sporo otyłych pań, zakładając dwuczęściowe kostiumy plażowe. W identycznej sytuacji są chudsze kobiety, jakie po prostu prezentują się w kostiumach jednoczęściowych niekorzystnie.

Duży biust również potrzebuje stosownego podkreślenia. Wiele z kobiet wybiera za małe staniki w nadziei, że wizualnie pomniejszą biust, co jednak daje odwrotny wynik. Istotne jest wyselekcjonowanie odpowiedniego usztywnienia, które zatrzyma piersi na właściwym miejscu. Istotnym elementem są również ramiączka – stroje kąpielowe na duży biust winny posiadać szerokie paski, ale nie powinny być one kluczowym źródłem podparcia, mają raczej zapobiegać zwisaniu. Z pewnością niewskazane są tutaj bikini na sznureczkach a także łączone kółkami, stroje bez ramiączek oraz biustonosze zakrywające piersi tylko do połowy.