Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Do jakich rzeczy używa się obecnie skóry w dzisiejszym przemyśle galanteryjnym i obuwniczym.

buty
Skóra od wieków jest jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji obuwia i rozmaitej galanterii. Obecnie jest także coraz ekskluzywniejszym materiałem, gdyż niestety bardzo często na rynku pojawiają się towary wykonane z różnego rodzaju sztucznych tworzyw. W niejednym przypadku mają one nawet przyzwoitą jakość, w przypadku butów stwierdzić wręcz można, że niekiedy i lepszą, ale dużo jest również takich rzeczy, jakie są po prostu kiepskie. Skóra przede wszystkim jest surowcem wytrzymałym a jednocześnie eleganckim.

Solidne, porządne buty zimowe męskie wytrzymają wiele sezonów chodzenia, rzecz jasna przy założeniu że się będzie o nie odpowiednio dbało. Ogromnym plusem butów ze skóry jest to, że noga w nich doskonale oddycha, więc dają duży komfort noszenia. Z obuwiem wykonanym z tworzyw jest różnie, niektóre z nich także bezproblemowo wytrzymają parę sezonów, a niektóre niestety rozklejają się już po paru miesiącach zakładania. Rzecz jasna sporo tu będzie zależeć od producenta, lecz w praktyce dobre buty skórzane powinny wytrzymać rzeczywiście długo – poznaj buty sklep Si by si z firmy 3i.
buty
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie sytuacja przedstawia się z różnego rodzaju galanterią. Z kolei tutaj będzie się bardziej parzyć na estetykę, skóra jest bowiem materiałem niezwykle eleganckim i stylowym. Jak się ogląda torebki dla pań czy torby skórzane męskie, to od razu doskonale widać, z którego materiału je zrobiono. Analogicznie sytuacja się ma z pozostałymi elementami galanterii.

Porządny męski pasek również zrobiony będzie z grubego kawałka skóry, a nowoczesny, stylowy facet zapewne się nie obejdzie bez wygodnego portfela wykonanego z tego właśnie materiału. Ponieważ skóra to znacznie droższy surowiec od swoich sztucznych zamienników, to trudno się dziwić, że rzeczy z niej wykonane znacznie więcej kosztują. W dużym stopniu wynika to także z faktu, że skórzane produkty sprzedają markowi producenci, niekiedy znani od kilku dekad – modne torby na ten sezon. Solidna marka oraz niezwykła solidność i elegancja wykonania powodują, że jest wielu chętnych bez żadnych oporów płacących za produkty mające najwyższą jakość.