Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Poszukując torebki ze skóry trzeba dokładnie patrzeć, czy producent nie proponuje przypadkiem syntetyku

Kobieta z aparatem
Od dawien dawna trwają spory zwolenników i przeciwników wytwarzania obuwia oraz galanterii odzieżowej ze skór naturalnych oraz sztucznych, czyli polarnych skór ekologicznych. Pierwsi przekonują drugich o wyższości takich skór, których zwolennikami pozostają. Na dodatek dość często zostają przy tym głusi na postulaty, tak naprawdę raczej słuszne, tej drugiej strony.

Kobieta w czerwonej sukience
Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że zarówno skóry ekologiczne jak również naturalne mają wiele walorów jak też wad. Wiele zależy od kontekstu, w którym porównuje się owe materiały. Skóry naturalne są bezpieczne dla użytkownika, mocne i wygodne. Jednak proces produkcyjny wymaga wielkich nakładów pieniężnych a także wiąże się z koniecznością uboju zwierząt, a z tym oczywiście jest różnie. Skóry ekologiczne da się dzisiaj produkować na wielką skalę przy stosunkowo niskim nakładzie środków i dodatkowo mają znacznie większe możliwości barwienia i fakturowania ich. Ale wciąż jest to syntetyk, który zwykle szybciej się zużywa i dodatkowo niestety nie wygląda tak
Blondynka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

elegancko. Sprawdź więcej: .

Kiedyś skóry syntetyczne nazywano zwyczajnie skajem, ale prawa rynkowe zmusiły, żeby nadawać takim materiałom korzystniej kojarzących się nazw. Zresztą, żeby przyznać rację wytwórcom skór ekologicznych, należy zaznaczyć, że ich jakość i rodzaje znacznie się polepszyły od czasu, gdy pokazały się w obiegu jako materiał galanteryjny. Lecz chcąc kupić którykolwiek towar uszyty z jakiegokolwiek gatunku skóry, należy być bardzo drobiazgowym i uważnym, aby przez przypadek nie minąć się z własnymi oczekiwaniami w stosunku do wyglądu produktu. Kliknij tu: modne listonoszki.

Pisząc przy tym dużymi literami słowo skóra, a małymi dopisując ekologiczna. Wyraz ten jest w tym przypadku dużym nadużyciem, bowiem z ekologią raczej nie ma nic wspólnego, ale na pewno ma wywoływać pozytywne skojarzenia u nabywcy. Torebki damskie skórzane kosztują przeważnie kilkaset złotych, zatem propozycja parę razy niższa może wydawać się okazją.