Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Polska zaradność jest doceniana w świecie. Szkoda, że nasi politycy są tak krótkowzroczni i nie dostrzegają, jak duży potencjał tkwi w naszych przedsiębiorstwach

Czerwona torebka
Polski przedsiębiorca to prawdziwy specjalista od radzenia sobie w niesprzyjających warunkach. Ma do uregulowania płatności za multum podatków, musi się obawiać ciągłych kontroli, niesprzyjające mu ustawy i pozostałe ograniczenia, a mimo to jakoś sobie radzi.

Kobieta z różową torebką
Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Ktoś może powiedzieć, że odpowiednio kombinuje, co faktycznie będzie ogromnym nadużyciem, ponieważ będzie tu pasować określenie – iż jest przedsiębiorczy. Jak to bowiem jest, że w kraju, w którym prowadzenie firmy http://www.welldent.pl jest dość trudne tak dużo Polaków ma swoje firmy, a sektor usług w sumie napędza gospodarkę?

Nawet w jakimś francuskim dzienniku jakiś dziennikarz się nad tym zastanawiał, ale nie znalazł odpowiedzi. Nie dość, że mnóstwo ludzi wyjeżdża za granicę, że musieliśmy się mierzyć z tragedią dwóch wojen światowych, a wcześniejsze zdarzenia (na przykład zabory i nieudane powstania) były uzupełnieniem ciężkiej historii, iż właściwie do początku lat 90-tych nie istniał u nas wolny handel, że… W tym miejscu więcej: męskie listonoszki.

Kobieta z parasolem
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Można by długo wymieniać, lecz fakt ten nie pozostawia żadnych wątpliwości. To chyba nasza genetyczna zdolność do radzenia sobie z ciężkimi sprawami, że choć nie jest różowo, to jakoś dajemy radę. Nasi przodkowe także mieli ciężko, więc taką umiejętność do wytrwania wyssaliśmy chyba z mlekiem matki. Ktoś może powiedzieć, iż przecież nie jest u nas tak źle, że w takiej Hiszpanii czy Grecji jest o wiele trudniej, z tym że, to są zupełnie inne państwa i zdaje się, że jest tam też odmienne podejście do wielu kwestii, także w zakresie prowadzenia własnej firmy. U nas zaś małe i średnie przedsiębiorstwa to każda branża, od hurtowni torebek, w jakiej można zakupić na przykład torebki ze skóry naturalnej, po pozostałe odzieżowe firmy. Skontroluj to: czytaj.

To firmy działające na każdym froncie, podatkowe, prawne czy finansowe. To firmy, jakie odpowiadają na sytuację na rynku, na przykład firmy, które powstały, by zdobywać pieniądze z funduszy europejskich. To wreszcie małe przedsiębiorstwa, firmy lokalne czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Wszędzie możemy odnaleźć naszych przedsiębiorczych rodaków. Co więcej, Ci, którzy wyjeżdżają za granicę także sobie radzą, świadczą o tym firmy otwierane w Anglii i w Niemczech.