Damru Clothing

Wkrocz w świat mody

Kilka reguł tego, jak się mają ubierać panowie innymi słowy jak najlepiej wybrać koszulę męską.

Mężczyzna w eleganckiej koszuli
Stylowa koszula jest jednym z najważniejszych części ubioru zadbanego mężczyzny. Różnych koszul w sklepach jest tak ogromna ilość wzorów i rodzajów, że przed wyborem należy poznać choć główne zasady, którymi należy się kierować. Jeżeli nawet jakiemuś panu znaleziona koszula będzie się podobać, to uwzględnić jeszcze powinien aktualną modę i trendy, tu zupełna dowolność może nie być dobrze odbierana. W zależności od zastosowania należy zdecydować się na odpowiedni kolor, materiał i rodzaj uszycia, i dopiero wtedy można będzie mówić o właściwej decyzji.

polecana www
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną sprawą jest też wielkość tej części garderoby, nie powinna być ona ani za duża, ani zbytnio dopasowana. W praktyce rozmiar koszuli określa się przez dwie wielkości, to znaczy kołnierzykiem oraz wzrostem. Właściwie dobrana koszula powinna bez problemów wchodzić do spodni, powinna także leżeć blisko ciała, lecz nie krępować chodzenia. Dobre koszule uzyskują swój właściwy rozmiar po kilku praniach, dlatego też często mają one trochę mniejszą numerację, uwzględniającą późniejsze zmiany.

Drugim rozmiarem jest obwód kołnierzyka, tu również są określone reguły dotyczące odpowiedniego doboru. Koszula – pełna analiza – powinna mieć kołnierzyk tak dopasowany, aby dało się swobodnie włożyć palec pomiędzy materiał a ciało, w praktyce będzie to obwód szyi powiększony o szerokość jednego palca. Jeżeli się już wie wszystko o swojej rozmiarówce, to kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniego kroju. Najczęściej koszule dzieli się na trzy podstawowe rodzaje, ich wybór powinien być uzależniony od sylwetki danej osoby. Na przykład koszule slim fit posiadają wyszczuplony krój, który bardzo dobrze sprawdza się u chudych lub atletycznie zbudowanych ludzi, regular fit są polecane dla osób tęższych, mających regularną budowę ciała, natomiast custom fit to koszule – koszule-meskie.sklep.pl/wizytowe/ – uniwersalne, mające w zamyśle pasować każdemu – polecana strona internetowa. Istotnym dopełnieniem koszuli męskiej są różnego rodzaju dodatki, takimi najczęściej używanymi i wszystkim chyba znanymi są krawaty i muchy. W niejednej sytuacji przydadzą się także spinki do koszuli, są one przede wszystkim ważnym elementem ubioru formalnego.